AYGEM
+90 232 376 80 74
Atatürk Organize sanayi Bölgesi (A.O.S.B.) 10021 Sk. No:11 35620 Çiğli - Izmir / TURKIYE
satis@aygem.com.tr
Gıda 2000 Dergisi Röportajımız

Gıda 2000 Dergisi Röportajımız

Aygem Elektrik Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. Kurucu Ortağı ve Ticaret Müdürü Engin Tapucu, “Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda teknolojiye ayak uydurarak, ergonomik ve fonksiyonel tasarımlar ile yeni ürünler imal ediyoruz” diyor.

-Sayın Tapucu, şirketinizi ve faaliyet alanlarınızı okuyucularımıza tanıtır mısınız?

Aygem, 1978 yılından beri faaliyetini sürdüren ve aile iştiraklerinden oluşan bir şirkettir. Bobinaj, elektrikli/yapışkanlı sinek öldürme cihazları, paslanmaz çelikten üretilen hijyen sanitasyon hatları şirketimizin faaliyet alanlarıdır. Aynı zamanda alanında uzman kadromuz ile Bosch’un Ege Bölgesi’ndeki en büyük yetkili servisiyiz.

-Ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Ürün portföyü geniş bir şirketiz. Birçok işletmenin istek ve ihtiyacı doğrulduğunda pek çok tasarım ve muadil ürünümüz mevcuttur. 

*Hijyen ekipmanları imalatları
*Aygem® sinek öldürme cihazları ve İguana flytrap® yapışkanlı sinek tuzakları
*Turnike imalatları
*Medikal ekipmanlar
*Bedensel engelli ekipmanlar
*Konveyör hatları
*Kırıldığında dağılmayan flouresant lambalar ve kaplamalar
*Paslanmaz çelik ıslak hacim ekipmanları ve özel imalatlar
*Otel ekipmanları
*İş güvenliği ekipmanları
*Hava perdeleri
*PVC perdeleri

Ayrıca Türkiye’de 1986 yılından beri hijyen ekipmanları ve sinek öldürme cihazlarının ilk üreticilerindeniz.

İhtiyaç duyulan paslanmaz çelikten yapılan her türlü ürün 3 boyutlu şekilde tasarlanıp üretilir.

-Ar-Ge çalışmalarınız var mı? Bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda teknolojiye ayak uydurarak ergonomik ve fonksiyonel tasarımlar ile yeni ürünler imal edip geliştirmeye devam ediyoruz. Kurulduğu günden bu yana Türkiye ve dünya genelinde birçok kuruluşa hizmet vererek büyüme heyecanını kaybetmeyen Aygem çalışmalarına hızla devam etmektedir.

-Ürünleriniz hangi sektörlerde kullanılıyor? Gıda sektöründe kullanılan ürünler hangileridir?

Ürünlerimiz aklınıza gelebilecek her alanda kullanılıyor. Özellikle covid-19 sonrası hijyen ürünlerimize olan talep bir hayli artış göstermiştir. El-ayak dezenfektan hattı, el yıkama evyesi, hijyen paspası, uvc   ortam sterilizasyon armatürleri, sinek öldürme cihazları gıda işletmeleri için kullanılması zorunlu ürünlerdir.

-2020 yılının son çeyreğine girdik. Pandemi dönemini nasıl geçirdiniz? Bu döneme özel çalışmalarınız oldu mu?

Yukarıda bahsettiğim gibi covid-19 nedeniyle hijyen ürünlerine şu an ekstra bir talep mevcut. Bu konuda Ar-Ge departmanımızla birlikte yoğun tempoda çalışmakta yurtiçi ve yurtdışı talep kaynaklı özel tasarımlarımız ile mevcut pazarda faaliyetlerimizi geliştiriyoruz. Ürünlerimizi geliştirmenin yanı sıra yeni oluşan istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda ürünler üretiyoruz.

-2021’e nasıl bakıyorsunuz? Hedefleriz var mı?

Evet, bizim bir hedefimiz var. Aygem ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarda daha fazla işletmeye ulaştırabilmeyi ve herkesin bu kaliteye şahit olmasını hedefliyoruz.

   -Sektörde yaşadığınız sorunlar ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Tabi ki herkes gibi bizim de karşılaştığımız problemler oluyor. Paslanmaz çelik değerli metaller grubunda olduğu için ürünlerimizin çok fazla replikası yapılıyor sonrasında müşteriler bu replika ürünlerle ilgili problem yaşayıp teknik destek için bize ulaşıyorlar.

Ürünlerin imalatında insan sağlığı göz önünde bulundurulması gerekirken sadece covid-19 sonrası artırılan denetimlerden geçebilmek için tasarlanan imal edilen replika ürünler insan sağlığını tehdit ediyor. Müşterilerin talep ettikleri ürün ve ilgilendikleri firma ile ilgili detaylı araştırma yapmaları, ürünlerin teknik özelliklerini göz önünde bulundurmaları bu konuda çözümümüzdür. Kalan tüm detaylar ile biz ilgileniyoruz zaten.

20.12.2020